Moderní podlahové vytápění od firmy SCHÜTZ

 • Trend vytápění soukromých a veřejných budov se jednoznačně vyvíjí k moderním velkoplošným vytápěním. To má mnoho dobrých důvodů. Důležitými kritérii rozhodování nejsou pouze komfort bydlení a zdraví, ale pro podlahové vytápění hovoří také hospodárnost a výhled do budoucna.

Komfortní + Pohodlné + Zdravé

 • komfort a pohodlí prostřednictvím mírného sálavého tepla z velké plochy
 • ideální rozložení teploty z hlediska teplotní fyziologie
 • snížení prašnosti oproti tradičnímu vytápění topnými tělesy, kde dochází k předávání tepla prouděním

Efektivní pokládka topné trubky

 • Systém suché montáže SCHÜTZ

  Systém suché montáže SCHÜTZ

  Tyto profilové desky zaručují nejvyšší komfort při malé konstrukční výšce (25 nebo 30 mm). Osvědčily se především ve staré zástavbě či renovacích. Systém zajišťuje rychlou a jednoduchou montáž s maximální flexibilitou bez nutnosti betonáže, díky čemuž je ideální variantou také pro dřevostavby.

 • Systém s výstupky SCHÜTZ

  Systém s výstupky SCHÜTZ

  Systémové desky s výstupky SCHÜTZ optimálně vyhovují pro členitý prostor na všechny běžné druhy krycích potěrů a přizpůsobí se nejrozmanitějším požadavkům. Jsou nekompromisní v komfortu, kvalitě a pružnosti řešení.

 • Systém Tacker SCHÜTZ

  Systém Tacker SCHÜTZ

  Desky Tacker firmy SCHÜTZ jsou jednoduché na pokládku v každém prostoru při bezpečném ukotvení topné trubky připevněné do povrchové fólie s kotevní tkaninou. Systém má hospodárné využití materiálu (pokládka bez prořezu).

Ideální teplota pro každého člena rodiny

 • Rozdělovače a regulační technika SCHÜTZ

  Rozdělovače a regulační technika SCHÜTZ

  Všechny součásti techniky rozdělovačů a regulace SCHÜTZ jsou optimálně vzájemně sladěny. Důsledně pokračujeme v promýšlení systému od skříní rozdělovačů přes různé rozdělovače topných okruhů až k bezdrátovým regulátorům.

Kalkulátor ceny podlahového vytápění

Návod pro použití kalkulátoru

 1. Vyberte z rozbalovací nabídky název podlaží, nebo zadejte vlastní název
 2. Vyberte z rozbalovací nabídky místnost
 3. Vyberte z rozbalovací nabídky typ podlahové krytiny
 4. Zadejte plochu místnosti v m2
 5. Pro výpočet klikněte na „spočítej cenu“ při zadávání více místností bod 5. přeskočte a pokračujte v opakování postupu dle bodu 2.–4.
 6. Pro zadání dalších pater opakujte postup dle bodů 1.–5.
 7. Pro zobrazení nabídky vyplňte Vaše celé jméno, emailovou adresu případně telefon a klikněte na „Spočítej cenu“
 8. Kontaktní informace jsou užity pouze firmou Euroheat s.r.o. pro případné doplnění infomací, které souvisí s použitím tohoto kalkulátoru.

Při chybném zadání nebo při změně zadání místnosti klikněte na „odebrat místnost“.

Při chybném zadání nebo při změně zadání patra klikněte na „odebrat patro“.

Při zadávání nového projektu lze celý formulář vymazat kliknutím na „reset formuláře“.

  Spočítej cenu

Katalogy, ceníky a další soubory ke stažení

 • Prospekt SCHÜTZ

  představení společnosti a plošných vytápěcích systémů

  Download
 • Prospekt SCHÜTZ

  systémy podlahového vytápění

  Download
 • Základní ceník SCHÜTZ 1/2023

  platný od srpna 2023

  Download
 • Podrobné technické informace SCHÜTZ

  podlahové vytápění

  Download
 • Zobrazit další

FAQ – často kladené dotazy

 • Proč systémy podlahového topení upřednostňuje stále více lidí?

  Podlahové topení je komfortní a zdravé. Dává příjemný pocit tepla díky sálání. Snižuje vlhkost a zabraňuje tvorbě plísní. Významně snižuje víření prachu (mírné sálavé teplo) oproti radiátorům (předávání tepla prouděním). Vyznačuje se nízkými provozními náklady a dloudobou životností.
 • Co je to tzv. “mokrá“ a “suchá“ pokládka?

  Mokrá pokládka spočívá v překrytí podlahového topení vrstvou betonu nebo anhydritu (bezvodý síran vápenatý CaSO4). U tohoto způsobu je nutno počítat s technologicky nutnou dobou schnutí. Suchá pokládku, jak již vyplývá z názvu, vylučuje přítomnost vody a spočívá v překrytí podlahového topení většinou sádrovláknitými deskami. To umožňuje pokládku krytiny bez prodlevy.
 • Kdy zvolit tzv. mokrou a kdy suchou pokládku?

  Systémy s mokrou pokládkou jsou ekonomicky výhodnější, ale prodlužují dobu výstavby. U betonu o 8 týdnů a u anhydritu o 6 týdnů. Naopak systémy se suchou pokládkou jsou o něco dražší, ale významně zkracují výstavbu. Hodí se především pro dřevostavby, kde je lepší se mokrým procesům vyhnout, a renovace (např. koupelen). Výhodou je nízká konstrukční výška (od 50mm) a hmotnost systému.
 • Proč použít originální systémové desky než obyčejné PST desky ze stavebnin?

  Systémové desky plní funkci  tepelné a kročejové izolace. Jsou vyrobeny z extrudovaného polystyrénu s úpravou proti kročejovému hluku. Na vrchní straně opatřeny pevně spojenou hydroizolační fólií, která plní mnoho funkcí. Brání přímému kontaktu s vlhkostí mazaniny a živičnými sloučeninami (rozpadání PST chemickou reakcí), obsahuje prvky pro ukotvení topných trubek a díky rastru zajistí přesnou rozteč trubek.
 • Kdy zvolit desku s výstupky a kdy je výhodnější deska bez výstupků, tzv. tacker?

  Deska s výstupky umožňuje snadnou pokládku topné trubky bez dalších upevňujících prvků (jednoduše mezi výstupky). Dodržení přesné rozteče je dáno roztečí výstupků. Dokáže lépe ochránit trubky na frekventovaných stavbách, kde se pohybuje hodně lidí.
 • Jaká je funkce obvodového dilatačního lemu?

  Jednoduše zajistí možnost přirozené teplotní roztažnosti celého systému, čímž eliminují nežádoucí tlak na svislé konstrukce.
 • A co správný výběr topné trubky?

  Především je nutné zmínit nežádoucí spojování trubky v podlaze. K tomu se hodí dlouhé náviny, např. role s délkou 600 m. Dále je důležitý i výběr správné dimenze, tedy průměru, aby byly zajištěny optimální průtoky. Zde jistě nejlépe pomůže projektant. Záleží totiž na zdroji (např. tepelné čerpadlo) a výpočtu ztrát proudění. Svou roli hraje též materiálové složení trubek – PE-X, AL-PEX, PE-RT, AL-PERT, atp. Nejčastěji se používají dva typy, a to PE-X a AL-PERT.
 • Raději trubku PE-X nebo AL-PERT a čím se liší?

  Topná trubka PE-X a to nejlépe ve variantě PE-Xa je tradičně nejčastěji používaná trubka pro podlahové topení. Vyrábí se ze síťovaného polyetylénu a obsahuje kyslíkovou bariéru (difúzní těsnost dle DIN 4726), což jsou nejdůležitější bezpečnostní parametry. Navíc je velmi pružná, což usnadňuje pokládku při nižších teplotách. Topná trubka AL-PERT (často PE-RT/AL/PE-RT) je vícevrstvá s plátem hliníku uprostřed mezi dvěma vrstvami PE. Slučuje v sobě výhody plastových a kovových trubek. Má trochu vyšší teplotní a tlakovou odolnost. Při pokládce je nutno ji rovnat, protože není natolik flexibilní (drží tvar tak, jak ji ohnete; nemá “paměťový efekt“).
 • Druhy pokládky trubky (meandr x šnek) a jejich výhody a nevýhody...

  Rozlišujeme dva typy pokládky trubek a to ve tvaru meandru nebo šneku. Šneková pokládka spočívá v tom, že se okruh pokládá s vynecháním jedné rozteče pro zpětnou větev, tedy střídá se přídod a zpátečka, což má za následek rovnoměrné rozložení teploty podlahy. Meandr naopak pokládáme z jedné strany místnosti na druhou, takže stejně to vypadá i s teplotou podlahy. Strana přívodu je tedy teplejší. Meandr se dnes, až na opodstatněné výjimky, již nepoužívá.
 • Zvolit raději rozdělovače s měřením průtoku jednotlivých okruhů?

  Zde můžeme být v podstatě klidní, jiné dnes na trhu de facto nejsou. Měření průtoku umožňuje přesné hydraulické nastavení průtoku jednotlivými větvemi a vyvážení systému. Nerezové provedení (plně nerezový materiál) je výhodnější volbou.
 • Je lepší umístit skříň rozdělovače pod omítku (do zdi) nebo nad omítku (na zeď)?

  Zde hraje roli především estetické hledisko a pak také konstrukční vlastnosti zdiva, tedy především statika. Důležitější je ovšem poloha vůči objektu. Centrální část (uprostřed domu) je nejvýhodnější, protože jednotlivé topné okruhy mají přibližně identické délky přívodů.
 • Přinese mi nějaké výhody prostorová regulace?

  Nepochybně. Zajistí totiž nejen teplotní diferenci prostor s rozdílným využitím, ale také významně uspoří na provozních nákladech. Např. vypne topení v době, kdy do pokoje svítí slunce. Investice do regulace se vrátí během dvou až tří let provozu.
 • Můžu si podlahové topení sám namontovat?

  Ve své podstatě, pokud jste měli někdy možnost pokládku vidět, na tom nic zas až tak složitého není. Je ovšem potřeba dát pozor na mnoho věcí, které spolu úzce souvisí. To si ovšem málokdo uvědomí a není nic horšího než nefunkční podlahové topení pod vrstvou betonu, které jaksi netopí.
 • Co musím vědět, abych si podlahové topení navrhnul a namontoval svépomocí?

  Nejlépe být projektant vytápění a vyučený instalatér. Potřebuji výpočet tepelných ztrát, spočítat průtoky a ztráty při proudění, znát technické informace v oboru systémy podlahového vytápění (příprava stavby, velikost topných okruhů, délky trubek v jednotlivých topných okruzích, složení podlahových krytin s ohledem na rozdílný přestup tepla, řešení dilatací obvodových a prostorových (spáry), požadavky na prostorovou regulaci, podmínky pro elektrorozvody atd.) Doporučujeme svěřit tuto práci odborníkům.
 • Je podlahové topení skutečně zdraví škodlivé?

  NENÍ škodlivé, i když je pravda, že při neodborném navržení může mít neblahý vliv na naše zdraví. K tomu dochází v případě, že se investor snaží ušetřit na množství použité trubky. Následně, aby budovu vytopil, musí pouštět do podlahy horkou vodu a podlaha je následně v některých místech přetopená, což škodlivé být může. Pokud je ALE navrženo odborníkem tak, že je použito dostatečné množství materiálu a vše je přesně spočítané, je podlahové topení NAOPAK mnohem zdravější a úspornější než topení radiátory.


  Zde jsou důvody:

  1) Mírné sálavé teplo podlahového topení NEZPŮSOBUJE víření prachu, jako je tomu u topných těles, kde dochází k předávání tepla prouděním teplého vzduchu.

  2) Můžete zapomenout na nepříjemné prochladnutí od nohou.

  3) Správně navržené podlahové topení využívá podstatně nižší teplotu otopné vody (např. 39 °C).

  4) Nepřetápíte prostor pod stropem, abyste dosáhli požadované teploty u země, kde se pohybujete.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Info