SCHÜTZ systémy nádrží na topný olej

 • Mnohdy neprávem v České republice opomíjené olejové vytápění se řadí v Evropě mezi nejrozšířenější topné systémy. Systémy olejového vytápění se prosadily v oblasti vytápění soukromých i veřejných objektů především na západ od našich hranic. V Německu, Rakousku, Švýcarsku, severní Itálii a na Pyrenejském poloostrově zcela dominují. To je dáno jednak infrastrukturou a hlavně cenou paliva, od které se odvíjejí provozní náklady. A ty jsou oproti zemnímu plynu a elektrice příznivější. Krom toho odpadají měsíční poplatky.

Moderní a bezpečné uložení topného oleje

 • olejové vytápění není přežité, nešetrné k životnímu prostředí ani neperspektivní >> proto olejem topí 40 % Evropy
 • levnější provozní náklady oproti vytápění elektřinou či zemním plynem
 • bezpečné, spolehlivé, prostorově nenáročné a s 15letou zárukou

Přednosti systému SCHÜTZ

 • Kompaktní rozměry

  Dvouplášťové nádrže na topný olej SCHÜTZ se díky svým kompaktním rozměrům hodí optimálně pro každý prostor. Různé typy nádrží s variabilními objemy od 700 do 25 000 litrů nabízí pro každou potřebu správné řešení. Systémy olejových nádrží SCHÜTZ jsou svou nepřekonatelnou variabilitou a bezpečností řešením pro novostavby, rekonstrukce a průmyslové objekty.

 • Bezpečnost a použití kvalitních materiálů

  Podstatnou součástí topného systému je bezpečné, spolehlivé a prostorově nenáročné uložení topného oleje. Bezpečnost je první podmínkou uložení oleje v objektu. Nádrže SCHÜTZ jsou bezešvé a vyrobené z UV-stabilního vysokomolekulárního polyethylenu vyfouknutím. Polyethylen je ideálním materiálem pro olejové nádrže. Mnohaleté sledování prokázalo, že nádrže nekorodují a jsou tvarově stabilní. Vhodný tvar nádrží a přesná regulace tloušťky stěn při výrobě dávají jistotu optimální stability a dlouhodobé životnosti. Vývoj a výroba je prováděna dle normy ISO 9001, což v kombinaci s nejmodernějšími výrobními zařízeními a stálou kontrolou kvality zaručuje funkční bezpečnost celého systému. Osvědčené nádrže SCHÜTZ jsou Vaší jistotou.

Katalogy, ceníky a další soubory ke stažení

 • Prospekt (nádrže na topný olej)

  představení systému

  Download
 • Ceník nádrží a olejového příslušenství

  ceník nádrží, sestav nádrží a příslušenství 3/2022 – platný od července 2022

  Download
 • Montážní návod (nádrže na topný olej)

  pokyny pro instalaci

  Download
 • Obrazový návod (nádrže na topný olej)

  obrazový postup montáže

  Download
 • Zobrazit další

FAQ – často kladené dotazy

 • Je z dnešního pohledu olejové topení perspektivní?

  Olejové topení bezezbytku splňuje předpoklady kladené na moderní topné systémy. Je bezpečné, šetří životní prostředí a je ekonomicky efektivní.
 • Můžete blíže specifikovat, o jaké palivo se jedná?

  Bezpečné palivo pro standardní vytápění má přesné označení nízkosirný extralehký topný olej (NETO). Jedná se o ekologický topný olej nejvyšší kvality, který je též produktem českých rafinérií. Nízký obsah síry, vysoká výhřevnost a bezpečnost s ohledem na bod vzplanutí nad 56 °C.
 • Jaké jsou celosvětové zásoby tohoto paliva?

  Jedním slovem – dostatečné. Trochu počtů. Celosvětová roční spotřeba činí cca 3,8 mld tun, přičemž celosvětové zásoby ropy cca 558 mld tun. To znamená, že paliva je dostatek ještě na min. 150 let.
 • Jak je to s cenou topného oleje?

  Cena topného oleje je celosvětově velmi stabilní a řídí se legitimními tržními mechanismy. Odvozuje se od evropské ceny motorové nafty. V různých zemích se liší pouze sazbami spotřebních daní (10,95 Kč/l) a DPH (21%, příp. 15% v programu “teplo“), přičemž vratná spotřební daň činí 10,29 Kč na jeden litr. Pokud se tedy cena nafty dnes pohybuje okolo 35,00 Kč/l, tak vás topný olej vyjde na cca 22,00 až 24,00 Kč/l.
 • Kolik topného oleje přibližně spotřebuji za rok vytápění v rodinném domě?

  Za předpokladu spalování oleje v kondenzačním kotli (nejnovější generace) a při tepelných ztrátách cca 5 kW  (40,4 GJ/rok, 11,2 MWh/rok, tj. standardní RD 120 m2), by spotřeba odpovídala přibližně 980 l/rok, tj. 21.560 Kč/rok. Jste překvapeni, že to není mnoho? Proto také 40% Evropy topí olejem.
 • Jak velkou nádrž tedy potřebuji a kolik místa v domě mi to zabere?

  Nejlépe takovou, aby vydržela na rok provozu s rezervou asi 20%. Pro předchozí případ bych doporučil nádrž na 1 500 litrů, pro kterou postačuje půdorys zhruba 2x1 m, přičemž do objemu až 2 000 litrů může být nádrž nebo nádrže umístěny přímo v kotelně.
 • Bude topný olej cítit v domě?

  NE. Všechny typy nádrží SCHÜTZ jsou opatřeny komplexní ochranou SMP proti zápachu oleje – protipachová SMP bariéra. Ta spočívá v patentované metodě, při které jsou všechny součásti opatřeny ochrannou teflonovou vrstvou. Přezkoušeno pod dohledem Fraunhoferova institutu ve Freisingu.
 • Jak je to s požární odolností nádrží?

  Jelikož se jedná o nádrže pro provozní zásobu paliva – tedy hořlavin (v případě NETO III.třídy – bod vzplanutí nad 56 °C), podléhají nádrže povinnému 30-ti minutovému požárnímu testu (MPA, Erwitte). Nádrže SCHÜTZ prošly bez nejmenších komplikací.
 • Projdou nádrže běžnými dveřmi při instalaci?

  Díky kompaktní velikosti a mnoha typovým a rozměrovým variantám jsou k dispozici nádrže šířky od 66 do 78 cm. Bezpečně se vejdou do dveřních otvorů šíře 80 cm, v případně některých typů a objemů i 70 cm. Navíc jsou lehké a manipulace s nimi je velmi snadná.
 • Mohou být instalovány v povodňových oblastech?

  Jednoznačná odpověď. ANO mohou. Dokonce pro tento účel byla vyvinuta speciální “Povodňová“ nádrž, jejíž ukotvení k podlaze zamezí vztlaku vody. Vyrábí se v objemu 1 000 litrů a její konstrukce je náležitě vyztužena.
 • Lze z jednotlivých nádrží vytvářet sestavy?

  Téměř neomezená variabilita nádrží a montážních sad umožňuje maximální flexibilitu. Sestavy do řady, víceřadé sestavy do bloku, úhlové sestavy a sestavy čelními stěnami k sobě vytvoří řešení v každém prostoru. Maximální objem sestavy je omezen na 25 000 litrů. Platí pouze jediná podmínka, že sestava je vždy tvořena stejnými nádržemi z hlediska typu a objemu.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Info