Instalační systém Logo Eur-O-Press pro topení a sanitu

 • Instalační systém Eur-O-Press složený z vícevrstvých trubek a robustních mosazných lisovacích tvarovek Vám poskytne naprostou jistotu při realizaci rozvodů topení a sanity v každém objektu. Napojení radiátorů, vodovodních armatur nebo podlahového vytápění se systémem Eur-O-Press je opravdová radost. Instalační systém Eur-O-Press je kompletní systémové řešení, vyvinuté a přizpůsobené všem požadavkům pro dnešek i zítřek.

Jistota, na kterou se můžete spolehnout

 • maximální míra bezpečnosti a spolehlivosti a snadná instalace
 • vhodné pro sanitární rozvody, plynoinstalace, rozvody ústředního topení, napojení otopných těles a systémy podlahového vytápění a chlazení
 • použití kvalitních a odolných materiálů s dlouhou životností

Vícevrstvé instalační trubky

 • Vícevrstvé sendvičové bezpečnostní trubky, lidově nazývané též plastohliníkové (ALPEX), jsou produktem, který slučuje výhody plastových a kovových trubek do jednoho produktu. Díky své struktuře dlouhodobě odolávají teplotám kapalin do 95°C a krátkodobě i do 110°C. Systém Eur-O-Press využívá trubky ze síťovaného polyetylénu typu B, označovaného dle DIN jako PE-Xb. Ve vyspělých zemích ALPEX nahrazuje trubky z PP, který má nízkou odolnost vůči chlóru.


  Vyznačují se především těmito výhodami: ■ dlouhou životností odpovídající životnosti stavby samotné ■ nízkou teplotní roztažností ■ tvarovou stálostí ■ teplotní a tlakovou odolností ■ odolností proti chlóru (celková chemická odolnost) ■ odolností proti UV záření ■ 100% difuzní ochranou (splnění DIN4726) ■ rychlou, snadnou a spolehlivou montáží ■ nadstandardní zárukou 5 let na celý systém apod.

Lisovací tvarovky

 • Lisovací tvarovky neboli fitinky jsou vyrobeny ze speciální mosazi odolné proti odzinkování a splňují nejvyšší požadavky DIN. Jsou vhodné i pro použití v oblastech s agresivní vodou. Fitinky se také vyznačují odolností vůči vzniku trhlinek způsobených pnutím. Technika spojování radiálním lisováním za použití lisovacích kleští (např. REMS či KLAUKE) a čelistí typu TH s pomocí tzv. O-kroužků* zabezpečuje kvalitní a stabilní nerozebiratelný spoj. Díky tomu je systém vhodný pro montáž pod omítku či mazaninu bez nutnosti různých opatření na revizi spojů.

  *Fitinky jsou z důvodu bezpečnosti spoje utěsněny dvěma O-kroužky na vnitřní straně trubky a na čelní straně průhledným plastovým kroužkem, který umožňuje vizuální kontrolu lisovaného spoje. Lisovací pouzdro z ušlechtilé oceli (nerez) je vždy součástí armatury.

Katalogy, ceníky a další soubory ke stažení

 • Ceník Eur-O-Press 3/2022

  platný od června 2022

  Download
 • Návod (Eur-O-Press)

  pokyny k montáži

  Download
 • Prohlášení o shodě (Eur-O-Press)

  prohlášení o shodě

  Download

FAQ – často kladené dotazy

 • Proč lisovací instalační systémy ALPEX upřednostňuje stále více lidí?

  Především pro vysokou míru bezpečnosti, spolehlivost, dlouhou životnost, univerzálnost a v neposlední řadě maximálně jednoduchou instalaci.


  Dále se vyznačuje těmito přednostmi, které převyšují klasická řešení:


  - Odolnost proti korozi

  - Absolutní těsnost proti úniku zemního plynu

  - Odolnost proti příměsím v plynu

  - Kvalitní jádro trubky z hliníku

  - Rychlá a úsporná montáž

 • V čem spočívá univerzálnost použití tohoto systému?

  Umožňuje řešení sanitárních rozvodů, rozvodů  ústředního vytápění a napojení otopných těles, rozvody podlahového vytápění a také chlazení. Všechny jmenované oblasti přitom vyřešíme použitím jednoho systému a nářadí.
 • Jak velké rozvody lze tímto systémem řešit?

  To souvisí se sortimentem a ten je opravdu široký. K dispozici máme průměry trubek a lisovacích tvarovek od 14 až do 63 mm. Instalace v bytech, rodinných domech, kancelářských objektech, bytových domech, nákupních centrech není žádný problém.
 • Obsahuje sortiment lisovacích tvarovek také přechody, redukce a T-kusy?

  Samozřejmě a nejen to. Přechody na vnější i vnitřní závity, spojky i redukované spojky, dokonce též se stavitelnou délkou, přechody na ocel nebo měď, kolena lisovací nebo s přechody na vnější i vnitřní závity, nástěnky, T-kusy s přechody na vnější i vnitřní závity a také různě redukované, šroubení a různé garnitury pro radiátory jsou samozřejmostí.
 • Pro jaké provozní teploty a tlaky mohu systém eur-O-press použít?

  To je dáno především fyzikálními vlastnostmi použitých trubek, které umožňují dlouhodobou provozní teplotu 95 °C a provozní tlak 10 barů. To jsou z hlediska praxe opravdu extrémní podmínky, se kterými se v dnešních systémech téměř nesetkáme.
 • A co otázky hygienické nezávadnosti u sanitárních systémů?

  Tato věc je naprostou samozřejmostí. Díky své kvalitě a spolehlivosti použitých materiálů poskytuje systém eur-O-press ideální řešení pro rozvody pitné vody a sanitární rozvody. Hygienickou nezávadnost potvrzuje typový certifikát ES (DVGW-Baumusterprüfzertifikat, DWGW type examination certificate) Německé asociace plynu a vody (DVGW CERT GmbH).
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Info