Sprchové žlaby I-Drain

 • I-Drain, to jsou důmyslně navržené sprchové žlaby, které se perfektně hodí do Vašeho bezbariérového sprchového koutu a nabízí Vám mnoho příjemných výhod. Sprchový žlab z kvalitní nerezavějící oceli nejen skvěle vypadá, ale díky patentovanému vyjímatelnému a jednoduše demontovatelnému sifonu je i jeho údržba překvapivě snadná a pohodlná! Docílíte díky němu elegantního vzhledu koupelny a na výběr máte k dispozici rošty v mnoha designových variantách a různých délkách.

Technologie + Design

 • stavební výška pouhých 54 mm >> ideální nejen pro novostavby, ale také pro renovace
 • s předlepenou vodotěsnou membránou zajišťující dokonalou hydroizolaci sprchového prostoru
 • překvapivě snadná údržba díky inovativnímu vyjímatelnému a plně demontovatelnému sifonu
 • 7 designový variant v 7 různých šířkách od 60 do 120 cm

Sprchové žlaby

 • Sprchový žlab LINEAR

  nerezový
  LINEAR

  Nerezový sprchový žlab opatřený již z výroby hydroizolačním límcem pro zajištění 100% vodotěsnosti. Díky extrémně nízké stavební výšce 54 mm se hodí do každé koupelny.

 • Sprchový žlab BASIC

  plastový
  BASIC

  Sprchové žlaby Basic jsou levnější alternativou nerezových žlabů typu Linear. Jsou vyrobeny z tvrdého plastu ABS a jsou, stejně jako žlaby nerezové, opatřeny předlepeným hydroizolačním límcem. Rošty jsou vyrobeny z nerezu.

 • Sprchový žlab SQUARE

  nerezový
  SQUARE

  Čtvercové nerezové sprchové žlaby o velikosti 15x15 cm s předlepeným hydroizolačním límcem. Hodí se všude tam, kde nechcete mít rovný žlábek a pokud do jeho roštu vlepíte dlaždici, nemusí být téměř vůbec viditelný.

Použití prvotřídních materiálů

Všechny žlaby I-Drain jsou vyrobeny z jednoho kusu nerezavějící oceli 316 metodou hlubokého tažení, díky čemuž nedochází ke vzniku svárů náchylných ke korozi. Tento vysoce odolný materiál je použit z toho důvodu, abyste nemuseli žlab po několika málo letech složitě měnit. Designové rošty jsou pak vyráběny z nerezavějící oceli 304 nebo ze skla. Pouze sifon a opory roštu jsou vyrobeny z kvalitního tvrdého plastu ABS.

Dokonalá hydroizolace

 • Sprchové žlaby I-Drain jsou již z výroby opatřeny pevně předlepeným límcem z vodotěsné tkaniny. Ten ve spojení s použitím hydroizolačního koberce vytvoří dokonale vodotěsný prostor pod sprchou (viz montážní video). Díky tomu nehrozí ani v případě prosakujících spár jakékoli podmáčení sprchového prostoru. Všechna voda se dostane přesně tam kam by se dostat měla, tedy do odtoku.

7 designových roštů

 • Plano matný

  Plano matný černý

  Plano leštěný

  Tile (dlaždice)

  Tile (základní)

  Level-3

  Swarovski

  Pro každý sprchový žlab I-Drain si můžete vybrat z naší nabídky roštů

  Pro každý sprchový žlab I-Drain si můžete vybrat ze sedmi variant moderních roštů. Pomocí distančních podložek navíc přesně upravíte jejich výšku podle tloušťky použité dlažby. Můžete tedy použít jak dlažbu tenkou 3 mm tak přírodní kámen tlustý až 30 mm a rošt bude vždy v perfektní rovině s povrchem podlahové krytiny. Vedle těchto sedmi roštů si můžete objednat také speciální luxusní rošt osázený kameny Swarovski (viz obrázek nahoře).

Další příjemné maličkosti

 • Snadná instalace

  Snadná instalace

  Instalace sprchového žlabu je, mimo jiné i díky montážnímu bloku I-Buddy, velmi snadná, rychlá a precizní. Například i dlažbu umístíte pohodlně a přesně k montážnímu PST rámečku. Pro lepší představu doporučujeme zhlédnout montážní video.

 • neomezené kombinační možnosti

  Neomezené kombinační možnosti

  I-Drain je dostupný v sedmi standardních velikostech, které mohou být kombinovány se dvěma typy spojovacích dílů: přímý spojovací díl a rohový spojovací díl 90°. Tento sortiment (u roštů Plano) nabízí maximální a nekonečné kombinační možnosti.

 • I-Cube

  I-Cube

  Pod vyjímatelným roštem je umístěna kostka pro údržbu I-Cube. Tato kostka efektivně eliminuje tvorbu pěny a nepouští nečistoty k odtoku. Navíc Vaši koupelnu provoní příjemnou jemnou levandulovou vůni.

 • Vyjímatelný a snadno čistitelný sifon

  Údržba sprchového žlabu nikdy nebyla díky tomuto patentovanému 3dílnému sifonu snadnější. Jediné, co musíte udělat, je vyjmout pomocí přísavky designový rošt, abyste se dostali k sifonu. Následně vyjmete sifon a rozeberete ho na 3 části. Ze sítka (v případě zájmu, je nutné sítko přiobjednat zvlášť) odstraníte vlasy a všechny části omyjete. Následně sifon pouze složíte a vrátíte vše na své místo.

 • Regulace odtoku vody

  Regulace odtoku je zajišťována pomocí patentovaného zadržovacího systému tzv. vodních brzd, který zadržuje vodu a poté ji postupně uvolňuje, aby naplnila ideálně sifon. Zajišťuje tak správné vytížení sifonu po sprchování.

Katalogy, ceníky a další soubory ke stažení

 • Ceník I‑Drain 1/2022

  platný od října 2022

  Download
 • Prospekt I-Drain

  Katalog sprchových žlabů a roštů

  Download
 • Montážní video (návod)

  pokyny pro instalaci sprchových žlabů

  Download
 • Montážní návod (I-Drain)

  pokyny pro instalaci sprchových žlabů

  Download
 • Zobrazit další

FAQ – často kladené dotazy

 • NA CO SI DÁT PŘI VÝBĚRU SPRCHOVÉHO ŽLABU POZOR!!!

  1) Kvalita materiálu

  – je velký rozdíl mezi plastem a ocelí – pokud tedy není extrémní tlak na cenu, vždy doporučujeme zvolit nerezový žlab, který je prakticky nezničitelný

  – je také velký rozdíl mezi standardní ocelí 304 a 316, která je o mnoho odolnější proti korozi


  2) Nerezový žlab by neměl být svařovaný – sváry velmi rády korodují


  3) Důležitá je i tloušťka použitého materiálu – objevují se i laciné žlaby a rošty vyrobené z úplně tenkého plechu


  4) Nezapomínejte na hydroizolaci – není nic horšího než prosakující sprchový kout

  – pokud lepíte ke žlabu hydroizolaci dodatečně při montáži, nikdy nebude držet tolik jako hydroizolace předlepená


  5) Zkontrolujte čistitelnost sifonu • Proč zvolit sprchový žlab?

  Pokud nechcete vanu a uvažujete o sprchovém koutu, je sprchový žlab jasnou volbou. Oproti klasickým sprchovým vaničkám, které se používají již mnoho let, má sprchový žlab mnoho výhod. Nenarušuje ráz koupelny, protože jediné, co vidíte, je úzký rošt sprchového koutu, vše ostatní je skryto pod dlažbou. Náš sprchový žlab I-Drain se navíc díky vyjímatelnému sifonu velmi jednoduše udržuje.
 • Kde se používají sprchové žlaby?

  Sprchové žlaby řeší elegantně a esteticky odvod vody ze sprchy bez nutnosti instalace sprchové vaničky. Nabízí bezbariérová řešení sprchových prostor a poskytují mimořádnou hygienu. Údržba díky sifonu I-Drain, který lze snadno vyjmout a demontovat, nikdy nebyla snadnější. Jsou tedy vhodné pro koupelny rodinných domů a bytů a hodí se i do veřejných sprch.
 • Nebude sprchový žlab prosakovat?

  To by se samozřejmě mohlo stát, kdyby nebyl opatřen hydroizolačním límcem, který je v případě žlabu I-Drain Linear dokonce předlepen v bezprašném prostředí, aby bylo dosaženo maximální funkčnosti. A pokud voda prosakuje skrz poškozené spáry, I-Drain sprchový žlab je navržen tak, aby voda prosakující na vodovzdornou membránu, která je instalována pod sprchový kout, byla spolehlivě odvedena zpět do sprchového žlabu.
 • Jaká je kapacita žlabu? A co dělat pokud to je pro mou koupelnu málo?

  Standardní kapacita začíná od průtoku 26,4 l/min. Tato kapacita je v naprosté většině případů dostačující, pokud ale potřebujeme kapacitu vyšší, modely se 2 sifony odvedou až 45 l/min. Pokud i to je málo, sprchové žlaby můžete libovolně spojovat k sobě, máte-li na to dostatek prostoru.
 • Nebude vypadat špatně, když bude rošt do povrchu dlažby příliš zapuštěn, pokud zvolím dlažbu tlustší?

  O to nemusíte mít vůbec obavu. Výška roštu je nastavitelná podle tloušťky dlažby. Pomocí distančních podložek vyrovnáte výšku roštu s dlažbou, jejíž tloušťka se pohybuje v rozmezí od 3 do 30 mm.
 • Lze je umístit ke stěně i do prostoru?

  Žlaby Linear mohou být umístěny jak ke zdi, tak kamkoli do prostoru. Je však samozřejmě nutné podlahu správně vyspádovat. U modelu Chape [šapej] je pak nutné zvolit správnou variantu. Ve většině případů je však praktičtější a elegantnější umístit žlab ke zdi.
 • V jakých se dodávají délkách?

  Naše žlaby se dodávají v těchto délkách: 600, 700, 800, 900, 1000, 1100, 1200 mm.
 • Kolik provedení roštů nabízíte?

  Na výběr máte k dispozici 7 různých roštů.  Rošt Tile Vám navíc nabízí možnost ho otočit a získat tak zcela jiný vzhled. Z roštu v dekoru dlažby tak rychle máte rošt z nerezu. Všechny rošty pasují do všech našich žlabů. Vybírat tedy můžete podle toho, který se Vám nejvíce líbí nebo který se nejlépe hodí k designu koupelny.
 • Mohou se sprchové žlaby I-Drain napojovat?

  ANO, sprchové žlaby můžete libovolně spojovat k sobě pomocí spojovacích dílů v designu roštů Plano.
 • Jakou mají konstrukční výšku?

  V případě žlabů Linear můžete zvolit jednu z variant 54 mm a 72 mm.
 • Z jakého materiálu je žlab a rošt vyroben?

  Žlab (nerezavějící ocel 316) i rošt (304, případně také 316) jsou vyrobeny z kvalitní nerezavějící oceli. Sifon a opory roštu pak z odolného ABS plastu.
 • Jsou žlaby svařované?

  Běžné žlaby svařované NEJSOU, aby ve všech ohledech 100% splňovaly to, k čemu byly vyrobeny. Pouze u žlabů se dvěma sifony není jiná možnost, než je svařit, což firma I-Drain provádí s největší precizností.
 • Může žlab korodovat?

  Pokud nebudete používat zakázané čisticí prostředky, žlab korodovat nebude, neboť je vyroben z prvotřídních materiálů. Žlab je vyroben z vysoce kvalitní oceli 316 a rošt pak z oceli 304. Navíc jsou nerezové žlaby vyráběny metodou hlubokého tažení. Nedochází tak ke vzniku žádných svárů, které jsou ke korozi náchylné.
 • Jakým způsobem zajistím přesnou pokládku dlažby okolo žlabu/roštu?

  Společně se žlabem je dodáván polystyrenový montážní blok, který nám ve všem pomůže. Natěsno k němu totiž dlažbu přiložíte a blok následně vyjmete. Doporučuji zhlédnout instalační video.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Info