Vyvážené klima AIRCONOMY® od firmy SCHÜTZ

 • AIRCONOMY® od firmy SCHÜTZ je ideální řešení pro všechny, kteří kladou důraz na pohodu mezi vlastními čtyřmi stěnami nebo v kanceláři. Vytápění, větraní, chlazení se systémem AIRCONOMY® nabídne zákazníkům "multifunkční" systém, který umožní zhluboka se nadechnout v každém ročním období.

Vytápění + Větrání + Chlazení

 • podlahové vytápění se stará o příjemné teplo s optimální teplotou nad celou plochou podlahy
 • bezprůvanový a zcela bezhlučný přívod čerstvého vzduchu do všech prostor s následnou rekuperací
 • při vysokých letních teplotách se prostředníctvím potrubí v podlaze odvedou teplotní zisky

Energeticky úsporný a hygienický systém

 • Energeticky úsporný

  Pokroková technika se zpětným získávaním tepla z odpadního vzduchu a nízkou teplotou vytápěcí vody dosahuje efektívního využití vytápěcí energie. Systém splňuje nejvyšší požadavky německého ustanovení o úsporách energie (EnEV) a současné české požadavky směřují k jejich brzskému zavedení.

 • Hygienicky nezávadný

  Pro svoji multifunkčnost splňuje systém nejvyšší nároky na hygienu, neboť zápach a škodlivinami znečištěný vzduch jsou stále průběžně odváděny a nahrazovány vzduchem čerstvým a filtrovaným. Díky tomu systém zabraňuje poškození stavebních konstrukcí následkem vlhkosti a vzniku plísní. Systém AIRCONOMY® je vždy projektován individuálně tak, aby splňoval všechny požadavky směrnice VDI 6022.

Ucelený systém AIRCOMOMY®

 • Tichý provoz

  Tichý provoz

  Naprosto tiché větrání prostor zajistí přívod potřebného množství čerstvého vzduchu bez rizika průvanu. Ideální distribuce vzduchu a možnost jeho dohřívání či chlazení umožňuje dosažení příjemného pocitu ve všech prostorách, kde pobýváte.

 • Regulace místnosti

  Regulace místností

  Vaše požadavky na tepelnou pohodu můžete nastavit individuálně pro jednotlivé místnosti. Účinná technika pro filtraci čerstvého vzduchu v kombinaci s plošným podlahových vytápěním zajistí zdravé a jedinečné klima – bez pylů, plísní, průvanu a hluku.

 • Plánování interieru

  Plánování interiéru

  Systém AIRCONOMY® umožňuje volné vytváření prostoru, neboť veškeré prvky systému jsou součástí konstrukce podlahy. Pokroková technika tohoto systému zaručuje energeticky úsporný provoz a zpětné získávání tepla efektivní využití vytápěcí energie.

Katalogy, ceníky a další soubory ke stažení

 • Zákaznický prospekt AIRCONOMY®

  zákaznický prospekt

  Download
 • Odborný prospekt AIRCONOMY®

  odborný prospekt

  Download
 • Ceník AIRCONOMY®

  orientační cenová kalkulace POZOR pracujeme na aktualizaci, uvedené ceny neodpovídají dnešním cenám

  Download
 • Vizualizace AIRCONOMY®

  funkční vizualizace systému

  Download
 • Zobrazit další

FAQ – často kladené dotazy

 • Co vlastně systém AIRCONOMY® představuje?

  Jednoduše zdravé bydlení, jelikož přináší neustále příjemné klima. Technici firmy SCHÜTZ vymysleli a přivedli k dokonalosti systém, který zatím nikdo jiný nevymyslel – systém AIRCONOMY®, který slučuje funkce vytápění, větrání a chlazení do jednoho unikátního systému.
 • Čím je systém AIRCONOMY® tak výjimečný?

  Především chytře kombinuje podlahové vytápění a řízené větrání obytných prostor. Podlahové topení zajistí, že vaše nohy budou neustále v teple, kdežto vaše hlava v relativním chladu. Řízená ventilace dodává neustále kvalitní čerstvý vzduch ›› nízká koncentrace CO2 pomáhající od bolestí, optimální vzdušná vlhkost bez plísní a filtrovaný vzduch bez alergenů.
 • Jak systém AIRCONOMY® vlastně vytápí?

  Přirozeně osvědčeným systémem podlahového vytápění, které má celou řadu výhod. Mírné sálavé teplo a příjemná teplota povrchu podlahy poskytují jedinečný pocit pohody. Tyto argumenty vedou k jedinému závěru – moderní podlahové vytápění je nutnost pro každý dům!
 • A jakým způsobem zajišťuje AIRCONOMY® větrání?

  Větrání je srdcem celého systému – jeho nejdůležitější funkce. Pouze kontrolovaná výměna vzduchu pokrývá promyšleným a racionálním způsobem současnou potřebu na filtrovaný čerstvý vzduch, a tím optimalizuje stálou kvalitu vzduchu v prostoru. Tomu se říká řízená ventilace.
 • Jak funguje chlazení systémem AIRCONOMY®?

  AIRCONOMY® chladí mírně, přesně tak, jak se chladit má. Opravdu mírně chladí podlahou a zároveň v podlaze dochlazuje přiváděný čerstvý vzduch. To zajistí pokles teploty o ca 4 °C, jak ostatně radí i všichni lékaři.
 • V čem tedy spočívá jedinečnost systému AIRCONOMY®? Topit, větrat a chladit skutečně umí více systémů…

  Topit, větrat a chladit přeci umí více systémů, ale nikdo dosud nenabízí řešení funkcí vytápění-větrání-chlazení – V JEDNOM SYSTÉMU! a především pod jednou autonomní regulací, což zajistí optimální provoz jednotlivých částí systému a vyvážené příjemné klima. Pro uživatele totiž není nic horšího, než situace, kdy topení chce topit, chlazení chladit a vzduchotechnika neví, co má dělat…
 • Kudy je přiváděn čerstvý vzduch do domu?

  Čerstvý vzduch je veden přívodním potrubím ke vzduchotechnické jednotce, kde je ohříván odpadním vzduchem (tomu se říká rekuperace). Čerstvý a odpadní vzduch se však nikdy fyzicky skutečně nepotkají. Nemusíte mít proto obavu, že by se přiváděný vzduch jakkoli znečistil. Následně je vzduch rozváděn do obytných prostor k systémovým prvkům AIRCONOMY® (speciální plošné výměníky) a pomocí vyústek vstupuje do místnosti. To zajišťuje hygienicky nutnou výměnu vzduchu.
 • Konstrukční prvky systému AIRCONOMY® se tedy nacházejí v podlaze?

  Přesně tak! Prakticky všechny částí systému AIRCONOMY® jsou umístěny v konstrukci podlahy. Tepelné a kročejové izolace, podlahové topení, rozvody vzduchu i jeho vyústky. To vše se vejde do konstrukční výšky 123 mm (pozn. bez podlahové krytiny).
 • A jak je to s účinností rekuperace?

  Ve srovnání s dosavadními produkty (pro dílčí řešení) spotřebuje AIRCONOMY® díky zisku z účinného zpětného získávání tepla (účinnost až 97%) méně energie a v létě je dokonce možné budovu bez problémů mírně dochlazovat.
 • Velmi frekventovaným tématem je též otázka hygieny…

  Hygiena a zdraví jsou přesně body, kde systém AIRCONOMY® exceluje, jelikož je navržen v souladu se směrnicí Svazu Německých inženýrů (VDI 8022) ohledně mikrobiologické nezávadnosti. A co to vlastně znamená? Použité materiály nesmí poskytovat živiny pro mikroorganismy a musí být odolné vůči dezinfekčním prostředkům. Celé zařízení musí být čistitelné, což dokládá Hygienický certifikát.
 • Jak tedy mohu AIRCONOMY® čistit, když je instalováno v konstrukci podlahy?

  Mřížka vyústky lze snadno vyjmout a prostor tělesa vyústky vyčistit (vyluxovat). Málokdy však k tomu dochází, jelikož systém pracuje v mírném přetlaku.

  Moduly AIRCONOMY®pod podlahou se čistí pomocí čisticí trysky a kanály rotačními kartáči. Čisticí tryska zasouvá tělesem vyústky postupně mezi jednotlivé řady distančních výstupků, čímž dojde k důkladnému vyčištění modulů AIRCONOMY®. A rozvodné vzduchové ploché kanály, které jsou dle VDI 6022 osazeny čisticími otvory, se vyčistí v případě potřeby rotačním kartáčem.

  Navíc je systém AIRCONOMY®navržen v souladu se směrnicí Svazu Německých inženýrů (VDI 6022) ohledně mikrobiologické nezávadnosti, což znamená, že použité materiály nesmí poskytovat živiny pro mikroorganismy a musí být odolné vůči dezinfekčním prostředkům. Celé zařízení musí být čistitelné, což dokládá Hygienický certifikát.

  Pozn.: V praxi ovšem pravděpodobně čištění nebude potřeba, jelikož systém pracuje v mírném přetlaku. PODMÍNKOU je pravidelná výměna vzduchových filtrů.

 • Jaký zdroj tepla (případně chladu) je pro systém AIRCONOMY® vhodný?

  V podstatě jakýkoliv – plyn, topný olej, dřevo, uhlí, pelety, elektřina atd. Ovšem právě ve vytápěcí technice vede nasazení moderních nízkoteplotních systémů a regenerativních systémů (např. tepelná čerpadla, kondenzační kotle atd.) ke zřetelným úsporám nákladů na vytápění. Obzvláště je ale zapotřebí vyzdvihnout ideální možnosti kombinace alternativních zdrojů energie s moderní regulační technikou.
 • Regulace v místnosti…U klasických výdechů ve stěně jsou vyústky otočné, takže se dá otevírat a zavírat přívod vzduchu v jednotlivých místnostech. U AIRCONOMY® asi žádná možnost lokální regulace není, nebo ano?

  Naopak. Možnosti regulace jsou zde de facto neomezené. Jednak je vzduch přiváděn přes vzduchový rozdělovač s regulačními klapkami, kde si přesně nastavíme množství přívodního vzduchu pro jednotlivé místnosti. Vyústky také obsahují segment, kterým lze nastavit směr proudění vzduchu z vyústky (většinou ofukuje vnější prosklení a brání např. rosení nebo mlžení skel).
 • Pokud se nemýlím, AIRCONOMY® se neinstaluje po celé místnosti, ale jen v pásech u okna. Ve zbytku místnosti jsou trubky zasvorkované do polystyrenu jako klasická podlahovka. Není potom rozložení teploty na podlaze různé, když je vlastně struktura podlahy různá?

  Počet polí systému AIRCONOMY®instalovaných do jednotlivých místností určuje hygienická norma. Jedním polem systému mohu přivádět max. 60 m3/hod. Je-li tedy např. obytná místnost větší než 120 m3, tak instaluji pole dvě, atp. Instalace vyústek v oblasti vnějších prosklených stěn má svůj důvod. Eliminuje se tak efekt tzv. “studeného podparapetního proudění“. Na rovnoměrné rozložení teploty povrchu podlahy nemá Vámi zmiňovaná konstrukce vliv, jelikož dochází ke kontinuálnímu ohřevu cementové nebo anhydritové desky v tl. 50–65 mm, kterou je kryt podlahový systém vytápění.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Info